• Haberler

  2012 Kılavuzu Yayınlandı

  Kariyer Penceresi ile 2012 Tercihleri Başlıyor

  ÖSYM'NİN web sitesindeki yayınlamış olduğu kılavuza göre Tercihler 23 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlıyor. Adaylar sınav sonuçları açıklandıktan sonra 03 Ağustos 2012 Cuma tarihine kadar tercihlerini yapacaklar.

  Kariyer Penceresi Tercih Robotu ile Tercihlerinizde En Doru Kararı vermeniz için yanınızda olacak

  Kılavuzu indirmek İçin Tıklayın

  2012 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu


  Kaynak :

  Güncel haberler


  LYS birincisi Boğaziçi’ne girdi
  Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre ham puan ve yerleştirme puanlarında MF-1, MF-2, MF-3 ve MF-4 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Ordu Fen Lisesi öğrencisi Safa Can Medin, küçüklükten beri hayalini kurduğu Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğini kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.
  Fethullah Gülen'in tercihi Bilkent hukuk
  LYS Türkiye üçüncüsü olan Özel Yamanlar Koleji öğrencisi Fethullah Gülen, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tercih etti. Gülen, Bilkent'te tam burslu okuyacak.
  2014 LYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı ÖSYM Tıkla Öğren
  LYS yerleştirme sonuçları açıklandı. 2014 LYS tercih sonuçları belli oldu. Üniversiteye yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandı.
  2014-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması
  10 üniversiteliden 3'ü düşük işte çalışıyor
  Türkiye’de istihdam edilen her 10 üniversite mezunundan 3’ünün yaptığı işe göre ‘aşırı eğitimli’ olduğu ortaya çıktı. Bilimsel araştırmaya göre, üniversiteyi bitirip iş hayatına atılan gençlerin yüzde 31,8’i lise veya daha az düzeyde eğitim almış kişilerin yapacağı işlerde çalışıyor.
  Üniversitelerde Çağrı Merkezi Bölümlerine ilgi artıyor
  Ülke genelinde 18 üniversitede bulunan “Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı’na” ilgi artıyor. 2014 yılında ise üniversitelere kayıt yaptıracak 1575 yeni öğrenci, kariyer basamakları için yol alacak ve sektöre kazandırılacak.

  Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

  Get Adobe Flash player

  E-Dergimizden Haberiniz Olsun
  Neden E-Dergiye üye olmalıyım ?
  Bilgi güvenliği ve gizliliği