• Haberler

  2012 Kılavuzu Yayınlandı

  Kariyer Penceresi ile 2012 Tercihleri Başlıyor

  ÖSYM'NİN web sitesindeki yayınlamış olduğu kılavuza göre Tercihler 23 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlıyor. Adaylar sınav sonuçları açıklandıktan sonra 03 Ağustos 2012 Cuma tarihine kadar tercihlerini yapacaklar.

  Kariyer Penceresi Tercih Robotu ile Tercihlerinizde En Doru Kararı vermeniz için yanınızda olacak

  Kılavuzu indirmek İçin Tıklayın

  2012 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu


  Kaynak :

  Güncel haberler


  Yerleşemeyen öğrenci sayısına inanamayacaksınız
  ÖSYM, 2015 LYS yerleştirme sayısal bilgilerine göre sınavsız geçiş yapanlar da dâhil olmak üzere 1 milyon 239 bin adayın tercih yaptığını açıkladı.
  TEOG lise tercih işlemleri nasıl yapılır?
  Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler ve ailelerini tercih heyecanı sardı. Tercih işlemleri başladı ve öğrenciler aldıkları puanlarına, Lise taban ve tavan puanları, lise yüzdelik dilimlerine göre Milli Eğitim Bakanlığı'nın sisteminden tercih işlemlerini yapacaklar. Peki TEOG lise tercih işlemleri nasıl yapılır? İşte TEOG Tercih Robotu ve detayları...
  Hangisini tercih etsem bilmem ki?
  Sınav sonuçları açıklandı ve şimdi de tercih maratonu başladı. Öğrencilerin bazıları tercihlerine çoktan karar verdiler ancak birçok öğrencinin kafası hala karışık.
  Fatih Üniversitesi'nden ilk 3 tercihe burs
  Türkiye'de çok kültürlülüğü temsil eden üniversitelerin başında gelen Fatih Üniversitesi, mühendislik ve İİBF bölümlerini ilk üç tercihi içinde kazanan öğrencilerine ekstra yüzde 15 daha burs imkânı getirdi.
  E-Dergimizden Haberiniz Olsun
  Neden E-Dergiye üye olmalıyım ?
  Bilgi güvenliği ve gizliliği